Cilde hyalüronik asit uygulaması günümüzde cilt bakımı ve estetik alanında en sık başvurulan yöntemlerden biridir. Hyalüronik asit insan vücudu tarafından doğal yollarla üretilen bir maddedir. Eklemlerde, ciltte ve vücudun birçok farklı bölgesinde bu etken madde iyileştirici ve koruyucu özelliklere sahiptir. Cildin nemli ve sağlıklı kalması için hyalüronik asit seviyesinin ideal miktarda olması oldukça önemlidir. Kendi kütlesinin 200 katına kadar su taşıyabiliyor olması en temel özellikleri arasında yer almaktadır. Günümüzde çoğu yaşlanma karşıtı ve cilt bakım ürünü hyalüronik asit özelliklerine sahiptir. Ancak doğrudan bu maddeyi cilde uygulamak kesin sonuç vermeyebilir. Cilt tarafından emilemeyecek kadar büyük olması nedeniyle bu maddenin deri altına enjekte edilerek vücuda kazandırılması en etkili ve doğru yöntemdir.

Hyalüronik Asit Krem ve Serumlar Nasıl Kullanılmalıdır?

Topikal uygulamalarda tahmin edileceği üzere enjeksiyon uygulaması kadar etkili ve daha kısa sürede sonuç almak mümkün değildir. Ağırlıklı olarak deri altına dolgu yöntemi ile yapılan tedavi en yüksek faydayı sağlayacaktır. Cilt tarafından bu kremlerin rahatlıkla emilmesi için özel olarak üretilmesi ve ideal dozda ürünün kullanılması gerekmektedir.

Hyalüronik Asit Tedavisi Hangi Tür Cilt Sorunları İçin Kullanılır?

Hyalüronik asit tedavisi:

  • Kırışıklıkları yok etmek,
  • Yaşlanmaya bağlı çizgileri önlemek,
  • Akne, sivilce vb. izlerinin yok olmasını sağlamak,
  • Dudak, burun, çene, yanağın şekillendirilmesini sağlamak vb.

amaçlı kullanılabilir. Hemen hemen tüm cilt sorunları için en etkili yöntem olan hyalüronik asit tedavisi, yüz mezoterapisinde tercih edilen en temel tedavilerden biridir. Hyalüronik asit uygulaması için uzman kliniklerden bilgi alabilirsiniz.

Hyalüronik Asit Tedavisi Kimlere Önerilir?

Kimler hyalüronik asit tedavisi yaptırabilir sorusu için birçok farklı yanıt verilebilir. Kadın ve erkek tüm bireylerde hyalüronik asit tedavisi uygulanabilir. Sorunsuz bir cilt dolgusu malzemesi olarak büyük etkilere sahip olan hyalüronik asit, uygulama sonrası herhangi bir yan etkiye sahip değildir. Herhangi bir yaş sınırlamasına sahip olmayan bu tedavi yöntemi özellikle 25 yaş ve üzeri yaşlanma belirtisi taşıyan herkes için uygulanabilir. Mezoterapi yöntemleri ile cilt altına yerleştirilen bu maddeler; cilt gençleştirme, tedavi ve ışıltı verme amacının yanı sıra dolgu amacıyla da kullanılabilir.