Nemli ve sıcak bir yaz dönemini daha geride bırakıyoruz. Yaz sezonu boyunca ter, makyaj, çevresel kirlilikten tıkanan gözeneklerimiz ve ayrıca klor, tuzlu su ve güneşin neden olduğu kuru, mat, lekeli görünen bir cilt ile sonbahara girmekteyiz. Güneş, cildimizdeki kolajen ve elastin yapısını bozarak damarlanmada artış, kuruluk ve lekelenmeye neden olmaktadır.

Cildimiz hem bizi koruyan doğal bariyerdir hem de dış dünyayla ilişkimizi sağlar. Her gün çeşitli dış (güneş, atmosferdeki faktörler ve çevre kirliliği) ve “endojen” (stres, yanlış beslenme alışkanlıkları) saldırılara maruz kalır. Sağlıklı, bakımlı bir cilt, hem görünüm hem de işlev bakımından fizyolojik “gençlik” hâlinin korunması için gereklidir.

Bu nedenle en ileri dermal-kozmetik araştırmalarının sonucu olan Regenyal Krem kullanımı önemlidir.

Regenyal Krem en modern profesyonel metodolojilerin öğrendiklerini evde kullanılan bir solüsyon hâline getirir.

Regenyal Krem’in formülünde iki özel bileşen vardır: Hyalüronik Asit ve P.A.F.

Hyalüronik Asit

Genellikle önemli nemlendirici işleviyle tanıtılan hyalüronik asit aslında cilt mimarisinde çok daha temel ve karmaşık bir rol oynar: Hücre hareketi, farklılaşması ve üremesi olan her yerde mevcuttur. Granülasyon dokusunun oluşumu, epitelizasyon, yeniden modelleme ve biyo-stimülasyon süreçlerinde çok boyutlu bir rol oynar.

P.A.F. (polyvalent anti-aging factor, polvalent yaşlanma önleyici faktör)

P.A.F. (polyvalent anti-aging factor, polvalent yaşlanma önleyici faktör), aşağıdaki yeni nesil aktif maddeden oluşan bir bileşendir:

  • Palmitoyl Tripeptide-5
  • Alga Dunaliella salina

Daha fazla öğrenmek için broşürü indiriniz.

Broşür

 

Endojen kolajen sentezinde güçlü bir stimülasyon aktivitesi gösterir ve cilt için temel değeri olan besin öğeleri sağlar (aminoasitler, vitaminler ve mineraller). Ayrıca hücre yenilenmesini ve canlılığını hızlandırır mitokondriyi (hücrelerin enerji santralleri) stimüle eder.

Kullanımı: Cildimizi uygun bir temizleme solüsyonu ile arındırdıktan sonra Regenyal Krem ile. Nemlendirmeyi dudaklarımıza da uygulamayı unutmayalım.Kış mevsiminde güneşli günlerde de koruma faktörlü hyalüronik asit bazlı krem kullnımına devam etmeliyiz.

Hyalüronik asit bazlı uzman doktorlarımız tarafından uygulanan cilt yaşlanma karşıtı enjeksiyonlardan sonra kullanımı yapılan işlemlerin ömrünü uzatmaktadır.

Göz çevresi, boyun ve el sırtındaki derimizin çevresel faktörlere açık alanlar ve ayrıca en erken yaşlanan bölgeler olması nedeniyle bakımda özel bir ilgi gerektirir. Güneşin el sırtı derisinde oluşturabileceği hasarı en aza indirebilmek için mutlaka ellerimize de güneş kremi sürmeliyiz. Bu boyun derimiz içinde geçerlidir.